TYP DNIA 19.05 Ekstraklasa – Arka Gdynia vs Śląsk Wrocław.

Mecz o „pietruszkę” – jak podejdą do niego piłkarze obu drużyn?  Jakie kursy zobaczymy w zakładach legalnych bukmacherów?

Tak na pierwsze jak i drugie pytanie trudno jednoznacznie odpowiedzieć. Eksperci firm bukmacherskich też mają problem z wyłonieniem faworyta tego meczu. Ich typy w różnych firmach wyglądają podobnie – od 2,40 – 2,60 na Arkę, poprzez 3,15- 3,50 remis, po 2,76 – 2,80 Śląsk. A czy znajdzie to swoje przełożenie w poczynaniach tych drużyn na boisku – to zobaczymy? Wiadomo, że jest to ostatnie spotkanie ligowe tych drużyn w tym sezonie. Obu drużynom nic już nie zagraża i zapewne tak szefostwa obu zespołów jak i sami piłkarze są już myślami na urlopach lub przy następnym sezonie. Założenia tych dwu grup i ich wizje mogą być diametralnie inne. Wiadomo już, że z trenerem Ojrzyńskim kierownictwo Arki nie przedłużyło umowy, kapitan gdynian Krzysztof Sobieraj – kończy karierę, czołowy piłkarz Arki Mateusz Szwoch przechodzi do Wisły Płock, a Michał Marcjanik od nowego sezonu będzie piłkarzem włoskiego Empoli. Na dodatek na chwilę obecną trwają rozmowy z ikoną Arki Michałem Nalepą i wcale nie jest pewne, że pozostanie on na następny sezon w gdyńskim klubie. Mając te wszystkie informacje z tyłu głowy, nie możemy do końca przewidzieć zachowań piłkarzy Arki w tym spotkaniu. Być może będą chcieli godnie pożegnać trenera i swego kapitana, a ci przenoszący się do innych klubów podziękować kibicom za wsparcie i uznanie? Ale trudno wykluczyć też tylko pewien minimalizm w tym ostatnim meczu sezonu ze strony piłkarzy.

Mniej tych rozstań, a tym samym zawirowań jest w zespole Ślaska. Ale i tu myślą już bardziej o przyszłym sezonie, ten uznając za zakończony. Wprawdzie trener Pawłowski motywuje swoich zawodników w końcówce sezonu perspektywą dłuższych letnich urlopów np. za zwycięstwo na wyjeździe, to dzień wolnego ekstra, ale czy przyniesie to zamierzony efekt, to się okaże. Wszystko wskazuje na to, że to spotkanie będzie z cyklu tych, które muszą się odbyć, a jakim rezultatem się zakończy, zakładamy, że remisem. A grającym w zakładach bukmacherskich oferujemy raczej inne opcje i propozycje na te zawody – np. czy padną bramki, kto będzie strzelcem czy tym podobne. Ekstraklasa kończy swe spotkania, ale to nie znaczy, że zabraknie emocji piłkarskich. Już niedługo wszak Mistrzostwa Świata.

Autor: MS

Redakcja